Görsel, İşitsel Teknikler Ve Medya Yapımcılığı Bölüm Tanıtımı

“Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu” bünyesinde bulunan “Görsel, İşitsel Teknikler Ve Medya Yapımcılığı Bölümü”, “Basım Ve Yayım Teknolojileri Programı” ve “Radyo Ve Televizyon Programcılığı Programı” olmak üzere iki programdan oluşmaktadır.

Basım Ve Yayım Teknolojileri Programı, öğrencilerin grafik tasarım ve baskı süreçlerini öğrendikleri bir programdır. Bu bölümde öğrenciler, herhangi bir görsel malzemenin grafiksel açıdan tasarlanmasından, basılmasına kadar geçen süreçteki bütün aşamaları hem teorik hem de uygulamalı olarak öğrenirler. Görsel tasarım ve bu tasarımın basılması, hemen hemen bütün sektörlerle iç içe geçmiş bir alan olduğu için, mezun olan öğrenciler sektörün çeşitli alanlarında çalışabilmektedir.

Radyo Ve Televizyon Programcılığı, öğrencilerin her türlü çekim ve senaryo tekniklerini, radyo programı ve televizyon programı hazırlamayı uygulamalı olarak öğrendikleri geniş bir yelpazeye sahiptir. Ayrıca programda bulunan sinema dersleri sayesinde, sinema sektöründe çalışmak isteyen öğrenciler bu sektör hakkında da bilgi sahibi olmaktadır. 

Bu içerik 24.10.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 309 kez okundu.